PALVERÄNNAK

Eesti Kirikute Nõukogu Noortetöö Nõukogul on rõõm välja kuulutada kaheksas oikumeeniline rahvusvaheline palverännak, mis toimub sel aastal Naissaarel 8.-9. september.
 
Registreerida saad ennast – SIIN
 
KAVA: 
REEDE – 08.09
10:00. Laev Naissaarele läheb Piritalt, jahisadama vastas olevalt kailt. Ootame Sind vähemalt 15 minutit varem.
12:00. Naissaare Püha Maarja kabelis pidulik jumalateenistus.
Peale lõunat toimub saare ekskursioon
LAUPÄEV – 09.09
Hommikul päiksetõusuga alustame palverännakut, kus külastame saarele olulisi kohti, tutvume saare ajalooga, loeme palveid. Palverännaku pikkus 15-20 km.
18:00 Tagasisõit Naissaarelt Piritale.
 
Maksumus
Palverännak maksumus 50 eurot. Hind sisaldab – laevasõitu edasi-tagasi, ööbimist, 4 söögikorda (lõuna, õhtu, hommik, lõuna), ekskursiooni saarel.
 
Raha palverännakust osavõtmiseks kanna Eesti Kirikute Nõukogu kontole EE431010052039486002, märksõnaga Naissaare palverännak.
Kui sul tekkis küsimusi, kirjuta FB – Age Ploom või saada meil – armastaevas@gmail.com
 
PS! Palverännust osavõtmiseks ei pea sa kuuluma ühtegi kirikusse ega konfessiooni. Lihtsalt kui pakub huvi, milline üks palverännak välja näeb, tule kohale.
 
Aga et tekiks aim, siis siit leiad eelmise aasta palverännaku pildid – https://ageagapi.wordpress.com/…/palverannak-kiirmarsina/

AJALUGU
Oikumeeniline rahvusvaheline palverännak toimub korra aastas, kas augusti lõpus või septembri alguses. Tegemist on kolmepäevase üritusega, mis algab reedel kogunemise ja avapalvusega ning lõppeb pühapäeval kohalikus kirikus liturgia, missa või jumalateenistusega. Palverännak, mille pikkus on 15-20km, algab laupäeval päikesetõusuga. Rännaku käigus külastatakse erinevaid kirikuid, kirikute varemeid ja teisi kohalikke kultuuriliselt tähtsaid paiku. Neid on tavaliselt kokku 10. Alati on ka keegi, kes peatustes neid paiku tutvustab ning osalejate seast on valitud inimesed, kes etteantud teema peale teevad oma traditsiooni kohase palve. Igas punktis loetakse lõpetuseks ka Meie Isa palve ning alustatakse teekonda järgmisesse peatuspaika. Palverännak lõppeb mõnes kirikus lõpupalvusega ning laupäeva õhtusse jääb ka kohalik kultuuriprogramm. Kindlasti külastame ka muuseumit, kuhu on tellitud giid.

EKNi Noortetöö Nõukogu on korraldanud oikumeenilisi palverännakuid juba kuus aastat. Palverännakud on hea koht, kus erinevatest kirikutest kokku tulla ning koos palvetad ja koos rännata.

Toimunud rännakud:

2022 Saaremaa
2020 Hiiumaa

2019 Muhu
2018 Kihnu
2017 Ruhnu
2016 Vormsi
2015 Vastseliina